יוצרים חדר בריחה בבית? קבלו רעיון פשוט ליצירת 3 חידות בתוך טבלה

יוצרים חדר בריחה בבית?

קבלו רעיון פשוט ליצירת 3 חידות בתוך טבלה

הגענו לחגי תשרי ולצערנו הקורונה עדיין כאן. אנחנו בתור הורים לילדים מחפשים רעיונות ופתרונות יצירתיים להעסיק את הילדים ולרענן אותם קצת ממסכי הטלוויזיה, המחשב והאפליקציות.

חשבתם על יצירה של חדר בריחה בבית ותרצו לקבל רעיונות והשראה? מצוין! הכנתי לכם היום הסבר מפורט לחידה מדליקה שדורשת רק מנעול אחד ומתאימה למשחק עם 8 חידות ומשימות שונות ויצירתיות!

אתם רק צריכים להכין מנעול עם קוד של 4 ספרות ודף עם טבלה שתדפיסו או תציירו.

החידה נקראת טבלת המרה.

הרעיון הוא ליצור טבלה ולכתוב למעלה ובצד את הערכים המותאמים לכם לסיפור של חדר הבריחה הביתי שתכינו, ובכל שאר המשבצות לשלב ספרות שבסופו של דבר יגלו את הקוד למנעול.

הכנתי לכם דוגמה מטבלה שאני יצרתי עם כל מיני מקומות או חפצים שונים שמתאימים לסיפור המסגרת של חדר הבריחה.

חדר בריחה בבית - רעיון פשוט ליצירת חידה

כשהמשתתפים שמשחקים את המשחק מגלים את 2 התשובות בערכי הטבלה הם ניגשים למיקום בו נפגשות שתי התשובות ושם מחכה להם הספרה שמתאימה לקוד המנעול. בשביל כל ספרה במנעול שיש לכם תצטרכו להכניס 2 חידות, שאלות או משימות שונות שיאפשרו לשחקנים להגיע אל הקוד הנכון במנעול. מנעול עם קוד 3 ספרות יתאים ל-6 חידות ומנעול עם 4 ספרות יאפשר לכם ליצור 8 חידות שונות.

 

אנחנו יצרנו את החידה הזאת בחידת ראש השנה שלנו (והייתה התלהבות מטורפת מהרעיון!) והכנסנו אלמנטים מהחג אבל אתם יכולים להשתמש ברעיון לכל נושא שתרצו –

חדר בריחה בבית - פעילות לראש השנה

 

אם אתם מכינים חדר בריחה ביתי ליום הולדת של אחד מבני המשפחה, תוכלו ליצור את החידות והשאלות באופן אישי עליו כמו למשל דברים שהוא אוהב לאכול, מקומות שביקר בהם, תאריכים חשובים, תחביבים ועוד מידע שרק אתם מכירים ויודעים עליו.

אם אתם מכינים חדר בריחה בבית לילדים תוכלו לשלב להם חידות ושאלות שהתשובות שלהם יפנו אותם למקומות בבית כמו למשל איפה אמא אוהבת לשתות את הקפה שלה? (תשובות בערכי הטבלה: במרפסת, במטבח, בסלון – הכניסו את התשובה שהכי מתאימה לכם 😊)

אם יש לכם בעל חיים תוכלו לשלב את השם שלו גם בתוך החידה או תאריכי הלידה של הילדים, החודשים שבהם נולדו, הכיתות או הגיל שלהם ועוד רעיונות לדברים אישיים שיש לכם בבית.

 

אתם מורים שרוצים להעביר חומר לימודי באופן יצירתי? מעולה! איזה תלמיד לא אוהב לשחק עם השיעורים שלו?

הכניסו לתוך ערכי הטבלה את התשובות של השאלות בחומר הלימוד הרלוונטי לכם והגישו לתלמידים דף נוסף עם שאלות. התלמידים יצטרכו להשיב נכון על כל צמד של שאלות כדי להשיג את הפתרון למנעול.

בתקופת הקורונה התלמידים נפגשים פחות ואתם המורים מחפשים פתרון למנעול או נעילה של חידות לימודיות? הכנתי לכם הדרכה מקיפה שמלמדת איך יוצרים בתוך חשבון גוגל מנעול דיגיטלי.

תוכלו לשלוח לתלמידים את הדברים הבאים:

  • דף עם רשימת השאלות
  • טבלה שהכנתם שכוללת בתוכה את התשובות ומספרים ליצירת הקוד
  • לינק לעמוד בו יכניסו התלמידים את הקוד שגילו בהתאם לתשובות הנכונות

אם אתם בשיעור בכיתה אפשר להדפיס ולתת לתלמידים את הדפים, ואם אתם מלמדים מרחוק שלחו להם את הדפים בקובץ ואת הלינק שיפתרו באופן דיגיטלי.

 

 

אפשר להשתמש ברעיון הזה גם בחידות מתמטיות שהפתרון של נוסחה מורכבת יופיע בטבלה, ואפשר להשתמש בחידה גם לכיתות הקטנות ולכלול חומרי לימוד פשוטים יותר לילדים הקטנים.

תוכלו ליצור למשתתפים את החידות בעברית שהתשובות שבתוך הטבלה יהיו באנגלית או בכל שפה אחרת כך שהם ילמדו משהו נוסף באופן יצירתי שיאתגר אותם.

אתם יכולים לשלב בתוך הטבלה ספרות שיאפשרו למשתתפים לפתוח מנעול אחד כמו שאנחנו יצרנו בחידה לראש השנה:

חדר בריחה בבית - משחק משפחתי לראש השנה

או שתוכלו לשלב אותיות שייצרו מילה.

המילה יכולה להיות המקום הבא שתרצו שהמשתתפים יגיעו אליו במהלך המשחק בחדר הבריחה הביתי שלכם לדוגמא – מטבח, סלון או חדר המשחקים, או אותיות שייצרו ספרה עם הרבה אותיות יחסית כמו למשל שמונה או שלוש, רק תדעו  שהרבה פעמים אחרי שהמשתתפים שמשחקים במשחק מגלים את שלושת האותיות הראשונות של המילה הם כבר מצליחים לנחש את המשך האותיות והמילה הנכונה ועלולים לפספס חלק מהחידות שיצרתם.

חדר בריחה בבית - חידה לחדר בריחה

חדר בריחה בבית - חידות לחדר בריחה

זהו להפעם. אני מקווה שהרעיון הזה יעזור לכם ביצירת חדר הבריחה שלכם!

אם תרצו לקבל עוד המון רעיונות לחידות משחקים ואתגרי בריחה, אני מזמינה אתכם ללחוץ כאן ולהיכנס לתוך מאגר החידות והמשימות שיצרתי לחדרי בריחה!

מוזמנים להירשם לערוץ היוטיוב שלנו ולעקוב אחרינו גם בפייסבוק ובאינסטגרם ולראות מה עוד אנחנו עושים.

בהצלחה! ניפגש בחידות הבאות!

הדס מאתגר האוצר – חדרי בריחה ניידים

צור קשר