יש לכם מנעול מספרים 1? קבלו רעיון לשימוש יצירתי בחדר הבריחה שלכם!

רעיון לשימוש יצירתי במנעול מספרים!

הייתם בחדר בריחה? נהניתם ואהבתם את הרעיון? מצוין! עכשיו אתם רוצים ליצור לכם משחק כזה בבית למישהו שאתם אוהבים, לכיתה שאתם מלמדים או סתם לאתגר ולשעשע את המשפחה? מעולה! אבל איך זה עובד? ומאיפה מתחילים?

קודם כל תוכלו לקבל כמה רעיונות על יצירת החידות וחדרי הבריחה שלכם כאן בבלוג הזה איך כותבים חידות לחדר בריחה

וגם להיעזר בסרטונים הDIY (עשה זאת בעצמך) שיצרנו באתרחדרי בריחה – DIY עשה זאת בעצמך

אז אחרי שחשבתם על כמה כיוונים לחידות יצירתיות אתם רוצים להתחיל ולבנות את החדר. אבל מה עושים אם מצאנו בחנויות רק מנעולים עם מספרים? חשבנו שנמצא גם מנעול אותיות באנגלית, צבעים או מנעול כיוונים. ובסוף חזרנו הביתה עם מנעולים פשוטים של קוד עם 3 או 4 מספרים.

 

מנעול בחדר בריחה

 

הכנתי לכם רעיון שימושי ויצירתי שגם יאפשר לכם ליצור מגוון רחב של חידות וגם ישעשע את המשתתפים שישחקו את המשחק!

הרעיון הוא לתת לכל ספרה ערך של משהו אחר. מה הכוונה?

למשל החליטו שכל ספרה במנעול שווה לעיר בארץ:

הרצליה 0
נתניה 1
תל אביב 2
חיפה 3
רעננה 4
אילת 5
נהריה 6
באר שבע 7
רמת גן 8
כפר סבא 9

אחרי שנתתם לכל ספרה שם של עיר, התחילו ליצור את החידות שלכם כך שהתשובות יהיו בהתאם לערים עצמן.

לדוגמה, אם אתם מכינים חידה אישית על מישהו שלבו בחידה תמונה של מקום שביליתם בו ביחד וכך הפתרון יהיה שם העיר שבה צולמה התמונה שזה שווה לערך מספרי של הקוד במנעול!

את מפת הערים עם הערכים של המספרים אפשר לתת למשתתפים בתחילת המשחק כרמז או ליצור חידה נוספת שתחביא או תנעל את רשימת הערים והספרות כך שהמשתתפים יצטרכו לפתור עוד חידה נוספת כדי להשיג את הרמז להמשך המשחק.

אפשר להשתמש ברעיון הזה עם דוגמאות נוספות כמו צבעים, אותיות בעברית או באנגלית, בעלי חיים, כלי תחבורה, מאכלים, פירות וירקות, מדינות בעולם, רהיטים וכל קטגוריה שתתאים לכם לחידות שאתם יוצרים בחדר הבריחה שלכם! רק תחשבו על קטגוריה שתתאים לכם לסיפור או לרעיון שבו אתם יוצרים את חדר הבריחה שלכם. באופן כללי תמיד תנסו להתאים כמה שאפשר בין החידות, הסיפור והתפאורה של החדר לבין הקטגוריה בה אתם בוחרים להשתמש בגיוון הנעילה של החידות.

רעיון נוסף שאפשר להשתמש בו אם מכינים משחק על מישהו שאוהבים או על המשפחה, הדפיסו את השמות או את התמונות של האנשים המשתתפים במשחק ותנו לכל אחד ערך של ספרה – מהספרה 0 ועד 9, והתאימו את השאלות והחידות שלכם בכל פעם לאדם אחר עד שבסופות של דבר התשובות יובילו לאנשים שיתגלו כערכים של מספרים במנעול ובכך יפתרו את חידות ויתקדמו במשחק.

 

 

אנחנו מפעילים את חדרי הבריחה הניידים שלנו בהמון בתי ספר בכל רחבי הארץ ואנחנו כמעט תמיד שומעים את המורות שמספרות לנו בסוף המשחק כמה שהיה להם ולתלמידים כיף ושזה נראה להם נורא מסובך ליצור חדר בריחה לתלמידים בכיתה.

אנחנו שומעים את החשש שקיים בתחום הזה כי כשאומרים חדר בריחה כולם מדמיינים מתחם גדול עם חללים וחדרי אירוח, חידות אלקטרוניות, אלמנטים שקופצים מכל מקום ואפילו לפעמים שחקנים שמשתלבים בתוך המשחק. אז זה נכון שככה אנחנו מדמיינים חדר בריחה, אבל כשאנחנו מדמיינים חדר בריחה נייד אנחנו כבר פחות שיפוטיים או דורשים תפאורה מטורפת. את כל ההשקעה והאנרגיות צריך וחשוב להכניס לתוך החידות עצמן וליצור למשתתפים אתגרי חשיבה יצירתיים שיפתיעו אותם תוך כדי המשחק!

אז בעזרת הרעיון הזה אפשר ליצור כל פעם חידה אחרת שמשתנה בהתאם לחומר הלימודי. רק צריך לרכוש 4-5 מנעולי קוד מספרים לכיתה ואפשר בכל פעם לשנות את ערכי המספרים בהתאם לתשובות שאתם יוצרים.

רק לא לשכוח להכין קוד חדש בכל פעם לחידות 😊 הכנו לכם סרטון שמלמד איך משנים קוד למנעול בקלות – איך משנים קוד.

 

 

אני מקווה שהרעיון שלי עזר לכם לחשוב באופן קצת יותר יצירתי ולפתח כיוונים חדשים לשימוש במנעול מספרים ולייצרית חידות לחדרי הבריחה הביתיים שלכם!

אתם יכולים לשתף אותו ברעיונות שלכם ולעקוב אחרינו כאן בבלוג, בערוץ היוטיוב שלנו, בעמוד הפייסבוק שלנו ובאינסטגרם שבו יצרנו עוד חידות משעשעות 🙂

בנוסף – כאן יש לכם עוד המוווווווןןןןן רעיונות לשימוש במנעול מספרים ויצירת חדרי בריחה מדהימים!

בהצלחה!

ניפגש ברעיונות הבאים!

הדס מאתגר האוצר – חדרי בריחה ניידים

צור קשר