6 היתרונות של חדרי הבריחה – הערך המוסף שיעניקו חדרי הבריחה לילדכם

6 היתרונות של חדרי הבריחה – הערך המוסף שיעניקו חדרי הבריחה לילדכם

משחק בחדרי בריחה הוא כמובן חוויה מהנה ומספקת בעלת יתרונות רבים ומשמעותיים עבור ילדים. חדרי הבריחה הניידים מספקים ערך מוסף רב בדמות פיתוח והעצמה של תחושת המסוגלות והחשיבה אצל ילדכם ומהווים יתרון מרכזי על פני פעילויות אחרות.

אז מה היתרונות בחדרי בריחה?

יתרון מספר 1: שיתוף פעולה וגיבוש

אחים, משפחה או קבוצת חברים, כולם יכולים להיות קבוצות פוטנציאליות לחיזוק היכולת לשיתוף פעולה ותחושת המחוברות. הרצון לתמוך אחד בשני לטובת המטרה המשותפת יכול להניע את הילדים לעבודת צוות שלא צפיתם בה בעבר. כשהמטרה מוגדרת והילד מחויב, תופתעו לגלות תכונות שלא הכרתם.

יתרון מספר 2: חשיבה מחוץ לקופסה

הקונספט המרכזי בעולם חדרי הבריחה הוא חשיבה מחוץ לקופסה ופריצת גבולות המחשבה. המשחק מעודד לחשוב בדרך שונה ויצירתית לטובת הצלחת הקבוצה. הרבה פעמים הפתרון מגיע דווקא מכיוון הילדים, וההורים נותרים פעורי פה למראה הילד המבריק שעומד מולם. בדר"כ ההורים בעלי מחשבה תבניתית (לעומת ילדים) ולכן דווקא הילדים מצליחים לפעמים יותר מההורים!

קראו לדוגמה את ההתרשמות של דניאל מנתיבות מהפעילות שלנו:

"הנאה צרופה !!! הגעתי לשם עם הכיתה שלי, וחילקתי אותם לקבוצות הטרוגניות לפי היכרותי אותם מבחינה לימודית. מהר מאוד נחשף בפני פן אחר ונקודת מבט אחרת לגבי מה שתמיד ידעתי על חוזקות בתלמידים. דווקא התלמידים שמשתרכים לימודית, התגלו כמהירי חשיבה ופעולה והראו מקוריות ויצירתיות, הרבה מעבר ל"מצטיינים לימודית", והכל נעשה בתחרותיות ובעזרה הדדית למען מטרה משותפת. גם אני, בעצמי, נשאבתי לזה ונהניתי מכל רגע. התרגשתי מכל אתגר ומהחשיבה המופלאה שקדמה למלאכת המחשבת הזו. זכות גדולה שלי ושל תלמידי. יישר כח!"

יתרון מספר 3: תקשורת

מצרך חשוב מאוד במהלך פתרון חדר בריחה הוא תקשורת בין המשתתפים. ללא תקשורת תקינה יהיה לכם קשה מאוד לצאת מהחדר. פעילות מהסוג הזה היא דרך נהדרת לתרגל ולהדגים לילד סגנון תקשורת נכון, שיתוף רעיונות ותמיכה האחד בשני. אם כל אחד ירצה לפעול לבד ולא כחלק מהקבוצה, ההצלחה בפתרון החידות עלולה להתפספס. חשוב לשתף אחד את השני ברעיונות השונים ולתקשר עם כל חברי הקבוצה.

 

חדר בריחה

ילדים משחקים בחדר בריחה נייד של אתגר האוצר

יתרון מספר 4: פתרון בעיות

הרבה פעמים כשילדכם ניצבים מול בעיה מורכבת התסכול לא רחוק מלהגיע. זמן המשחק המשפחתי בחדר בריחה זו הזדמנות מצוינת להוכיח לילד כי גם הוא מסוגל לפתור בעיות, עם מעט סבלנות והכוונה מצד ההורים הילד יזכה בתחושה שהוא אחראי להצלחת הקבוצה.
לא תמיד זה עובד להם בקלות. הילדים צריכים לחשוב באופן שלא הורגלו לחשוב בעבר כמו למשל בבית הספר שמלמש לרוב באופן תבניתי וידוע מראש.
למשל באחת החידות שיצרנו צריך לשים לב ל2 ספרות המסתתרות. הספרות הן 2  1 – ובערך 95% מהילדים והנוער שמשחק במשחק שלנו אומר שהפתרון הוא 3 כי הם באופן אוטומטי מחברים את הספרות בראש. אבל הכוונה בחידה הזו היא דווקא לספרה 12. רק צריך לחבר את מה שרואים.

יתרון מספר 5: הצלחה מיידית

בחדר בריחה יש בממוצע 13 מנעולים וחידות שונות, יצירתיות ומגוונות. הרגע בו נפתח המנעול מספק לילד חוויה של הצלחה מיידית והתרגשות מטורפת עם כל מנעול שנפתח. רגעי השיא המגיעים ברצף, מייצרים תחושה מטורפת של אושר וכיף ואלו מהווים מרכיב חשוב בשמירה על המורל לאורך כל שעת המשחק עד להצלחה של כל החידות! כשמדובר במשחק קבוצתי ההצלחה אפילו מורגשת באופן גדול יותר כי כולם ביחד משיגים את התוצאה וזה מרגש במיוחד כחוויה קבוצתית!

יתרון מספר 6: התנתקות מהמסכים

איזה הורה לא היה רוצה שהילד שלו יתנתק לגמרי מהמסך, גם אם לשעה תמימה?

כיום אנו מתרגשים להצהיר שמניסיוננו בשנים האחרונות זה עובד!

כשילדים נכנסים לחדר בריחה לרוב הטלפון נשאר בחוץ והילדים נשאבים לחוויה של כייף והנאה שמשלבת כמובן חשיבה ויצירתיות.

הילדים מקבלים חידות נעולות וכל מיני אביזרים שמסקרנים אותם ברמה גבוהה ביותר! הם מרגישים את ההתרגשות והאדרנלין של המשחק ולכן אין להם את הצורך הזה של שימוש מיידי בטלפון לטובת הפגת השיעמום.

קחו את ילדכם לחדר בריחה וספרו לנו איך היה :)

יש לכם שאלות לגבי אופן הפעילות? רוצים לקבל פרטים נוספים?

צור קשר