קורונה – מה קרה לחדרי הבריחה? 5 פתרונות יצירתיים להפעלה ולמשחק

מה קרה לחדרי הבריחה בתקופת הקורונה?

מגפת הקורונה פרצה בעולם בדצמבר 2019 ואנחנו בישראל הרגשנו את עוצמתה החל מחודש מרץ 2020.

בתאריך 15/3/20 הוחלט להטיל סגר על המדינה ועל עסקים רבים. המטרה הייתה למנוע התקהלות ומפגשים בין אנשים ולנו בתור חברה שמפעילה חדרי בריחה ניידים באירועים נעצרו ביום אחד כל ההפעלות.

גם המשחקים בחדרי בריחה נייחים שמפעילים בקבוצות קטנות נסגרו בהנחיית הממשלה.

בהתחלה היה קצת בלבול ואף אחד לא ידע למשך כמה זמן יחזיקו אותנו סגורים בבית, אבל בהמשך שכולנו הבנו שזה הולך לקחת זמן, נאלצנו בעלי העסקים להיות יצירתיים ולמצוא פתרונות אחרים כדי שנוכל להמשיך את פעילותנו.

 

חדר בריחה בקורונה

 

אז אלו רעיונות חדשים בתחום חדרי הבריחה פרצו לחיינו בתקופה הזאת?

הנה כמה משחקים והפעלות שאני נתקלתי בהם לאחרונה:

1. חדר בריחה להדפסה ומשחק בבית

אספר לכם שאנחנו בחברת אתגר האוצר – חדרי בריחה ניידים יצרנו משחקי בריחה להדפסה עוד לפני תקופת הקורונה ומכרנו אותם או חילקנו במתנה באתר שלנו. המשחק הזה התאים למי שלא רוצה הפעלה פיזית או שכוללת מפעיל אבל רוצה לאתגר ולשעשע את הילדים בבית ובמחיר יותר נוח.

משחקי בריחה להדפסה זהו תחום חדש יחסית ולאנשים לא כל כך ברור איך זה עובד ומה הם מקבלים ובגלל זה היה חשוב לנו לתת כמה "טעימות" ממשחקים חינמיים לחגי ישראל.

בתקופת הקורונה כשכולם בבית המשחקים שלנו נמכרו בקצב מטורף כי כולם חיפשו דרך להפעיל את הראש ולשחק במשחקים יצירתיים! בנוסף, במשחקים שלנו אנחנו מאתגרים את כולם ולכן הם עוזבים את הטלפון (מושלם לילדים ונוער 😊) למשך כשעה של משחק שזה דבר נדיר בימינו.

רוצים גם? מוזמנים לחנות הדיגיטלית שלנו – כניסה לחנות

2. חדר בריחה דיגיטלי / באפליקציה

גם את הרעיון הזה כבר פיתחנו ויצרנו טרום תקופת הקורונה. יצרנו משחק בריחה דיגיטלי באתר, וכדי להתקדם בחידות צריך להקיש את הקוד הנכון ורק אז נפתח המסך הבא.

המשחק הזה פותח במיוחד לתלמידים והנושא שלו מתמקד במחזור ושמירה על הסביבה.

אני מכירה עוד פיתוחים כאלה ואחרים שהיו כבר בשוק חלקם בחינם וחלקם בתשלום, שסיפקו בידור והנאה למשחק בבית.

משחקים נוספים שתפסו תאוצה בתקופת הקורונה הם משחקי בריחה באפליקציות. נתקלתי בכמה מבעלי חדרי בריחה נייחים שיצרו ושיווקו משחקים כאלה להפעלה ביתית ומשחק משפחתי או לילדים.

3. חדר בריחה בטייק אווי

רעיון יצירתי מאוד שנתקלתי בו היה חדר בריחה להזמנה ולמשחק ביתי בטייק אווי או במשלוח! כן כן ממש כמו שמזמינים אוכל ממסעדה רק שכאן מזמינים משחק בריחה שכולל בתוכו פרודוקטים להכנת אוכל כלשהו בהתאם לסוג המשחק שתבחרו! בפסח המשחק כלל פתירת חידות והכנה של מצות, יש משחק שהתאים מאוד ליום העצמאות (שגם אותו בילינו בסגר) שבו מכינים פלאפל וכמובן משחק שכולל הכנה של פיצה!! יואב (הגאון) מחברת פאניקה הוא הפנים של המשחקים האלה שתפסו תאוצה רבה בתקופת הקורונה והסגר. אני מקווה שימשיך ליצור ולהפיץ משחקים מעולים כאלה!

4. קופסאות בריחה שמגיעות במשלוח

רעיון נוסף שהתחיל לפני עידן הקורונה אבל זכה להמון עניין והזמנות בתקופת הסגר הוא הרעיון של הזמנת קופסאות / ערכות / משחקי בריחה פיזיים אליך הביתה בהפעלה עצמית.

יש מגוון רחב של פעילויות מהתחום הזה: בעלי חדרי בריחה ניידים שהשאירו את המשחקים אצל הלקוחות והפעילו אותם דרך זום, קופסאות חד פעמיות בקרטון שננעל ונשאר אצל הלקוח או הפעלה של קופסאות מעוצבות ומאתגרות שמגיעות אליך עם שליח וכוללת הפעלה וירטואלית בעזרת אייפד תוך כדי המשחק!

5. משחקי בריחה בזום לחברות –

חדר בריחה בזום - משחק דיגיטלי לקבוצות

הרעיון להפעלת משחק בריחה / חידות / תחרות באמצעות שיחת וידאו או בזום הוא לחלוטין המצאה של תקופת הקורונה!

אף מנהלת רווחה או משאבי אנוש לא דמיינה שיגיע היום שכל עובדי החברה עובדים מרחוק / מהבית ואין יותר הפעלות לHAPPY HOUR ימי כיף וטיולים או סתם מפגשי גיבוש של הצוות.
חדר הבריחה בזום מתבצע כולו מרחוק ובאופן דיגיטלי דרך המחשב. במהלכו המשתתפים מתגבשים ומשתפים פעולה באופן חדשני ויצירתי שיכול בהחלט לתרום להם להמשך העבודה מרחוק. חווית הגיבוש, הצחוקים, האתגר והיצירתיות שקיימים בהפעלה של חדר בריחה נייח או חדר בריחה נייד מצליחים להתקיים באופן שמפתיע כל פעם מחדש את המשתתפים במשחק!

הרעיון של הפעלת העובדים מרחוק התעורר מהשטח ולכן יש גם כמה חברות שמתמחות ביעוץ ארגוני או הפעלות לעובדים שלקחו על עצמם את המשימה ופיתחו משחק בריחה להפעלה מרחוק.

 

חדר בריחה

 

אם הרעיון של הפעלת חדר בריחה בבית נשמע לכם כייפי ותרצו ליצור משחק כזה לבד, אתם מוזמנים לעמוד שלנו – חדרי בריחה – DIY עשה זאת בעצמך

המשך משחקים מהנים!

הדס מאתגר האוצר – חדרי בריחה ניידים

צור קשר