רעיון ליצירת 5 חידות בחדר בריחה לילדים שאפשר להכין בבית

הפעם הכנתי לכם רעיון ליצירת 5 חידות בחדר בריחה לילדים שאפשר להכין בבית ממש בקלות!

לפני כמה ימים הבן הגדול שלנו שעולה לכיתה ב' סיים חלק ראשון של תהליך רפואי מורכב שעבר בשנה האחרונה.

החלטנו לתת לו לבחור כל מתנה שרק ירצה! והאמת שזה לא הפתיע אותנו כשבחר באפשרות שנכין לו חדר בריחה בבית 😊 הוא כל הזמן רואה אותנו עובדים ומפעילים את כולם והוא רצה שנפעיל גם אותו..

אז הכנתי לו שילוב קליל של כמה חידות פשוטות להכנה ואשמח לשתף אתכם ברעיון:

לפני שנתחיל חשוב לי לציין שבגלל שאנחנו עובדים בתחום חדרי הבריחה הניידים עוד משנת 2016, הבית שלנו מפוצץ בתיבות ומנעולים כך שההכנה הייתה לנו מהירה וקלילה מאוד. אז אם במקרה אין לכם מלאי של מנעולים בבית הכנתי לכם סרטון שמלמד איך יוצרים מנעול דיגיטלי במחשב בעזרת חשבון של גוגל 

לינק לצפייה בסרטון ביוטיוב

אביזרים ליצירת המשחק:

3 תיבות עם פרזול שמתאים לנעילה של מנעול

3 מנעולים עם קוד מספרים (לא חובה – אפשר להשתמש בקוד דיגיטלי שבו יופיע לאחר התשובה – החידה הבאה או גשו אלי וקבלו את החידה הבאה)

דפים, טושים, מספריים וסלוטייפ

פרס שווה במיוחד!

הסיפור של החדר:

אני ספרתי לבן שלי שקניתי לו חבילה של קלפי כדורגל שהוא ממש אוהב אבל היא הלכה לאיבוד בבית ואני אשמח שהוא יעזור לי למצוא אותה!

אתם יכולים לקחת את הסיפור לכל כיוון שיתאים לכם 😊

התחלת המשחק:

הגשתי לו את החידה הראשונה + תיבה נעולה.

על דף החידה היה מצויר מבוך שכשעוברים בתוך המסלול שלו אוספים אותיות שיוצרות מילים. אתם יכולים לראות את הסרטון שהכנתי בנושא –

 

המילים היו "אחד" "חמש" ובסוף המסלול היה ציור של שולחן וחץ שמפנה מתחת לשולחן – שם, מתחת לשולחן בסלון, החבאתי על דף נייר שהודבק עם סלוטייפ עוד 2 ספרות – 2 + 7 .  

הקוד הראשון למנעול היה 1527.

בתוך התיבה הראשונה החבאתי לו חלקי פאזל שהכנתי מ2 דפי נייר מודבקים אחד לשני.

מצד אחד של הדף הדפסתי לו תמונה של אחד הקלפים כך שהוא ישר זיהה אותה וידע איך להרכיב את הפאזל. מהצד השני הדפסתי את הקוד שכלל 4 ספרות.

לאחר שהרכיב את התמונה הוא הפך את החלקים וגילה את הקוד לתיבה הבאה! זה יכול להיות קוד של 3 או 4 ספרות בהתאם למנעול שיש לכם בבית. אם אתם משתמשים במנעול דיגיטלי אפשר גם לכתוב מילה או משפט שמתאים לכם לסיפור.

בתוך התיבה השנייה חיכה לו דף עם קוד לסריקה. הקוד הוביל לעמוד אינטרנט שמוכר מכונת כביסה בדיוק כמו שלנו והוא מיד הבין שלשם עליו לרוץ כדי להשיג את החידה הבאה!

בתוך מכונת הכביסה חיכה לו דף מודפס עם שאלות אישיות שיצרתי עליו, על המשפחה ועל דברים שהוא אוהב. הכנתי קוביות בסוף כל שאלה בהתאם לכמות האותיות שיש בכל תשובה.

הדגשתי קובייה אחת בכל מילה של תשובה בצבע אדום כך שרצף האותיות האדומות ייצרו את המקום הבא שהוא צריך להגיע אליו.

זה נראה כך:

רעיון ליצירת 5 חידות בחדר בריחה לילדים

 

רצף האותיות האדומות הובילו אותו למקרר. שם הדבקתי את דף החידה הבאה.

בחידה האחרונה החלטתי להוסיף משהו קצת יותר לימודי ויצרתי לו רצף של תרגילי חשבון שמתאימים לרמה שלו ומאפשרים לו לתרגל חשבון בדרך מהנה שכוללת הרבה מוטיבציה ורצון לפתור את התרגילים 😊

בסיום של כל ארבעת התרגילים היה הקוד האחרון של התיבה עם המתנה של חבילת הקלפים השווה שקניתי לו!

אני הכנתי את המשחק במשך כשעתיים כולל המחשבה על החידות, על הסיפור, רצף המשחק, הכנת התיבות והמנעולים בהתאם לקודים שיצרתי, והוא שיחק אותו במשך כ 20 דקות.

מצד אחד לא רציתי להתיש אותו יותר מידי אבל גם היה חשוב לי לשמור על רמת אתגר שתגרום לו לחשוב קצת וגם לאפשר יצירתיות מהנה בפתירת החידות!

זה מצחיק כשחושבים כמה זמן לוקח ליצור משחק ובסוף בכמה זמן המשתתפים משחקים בו.

את כל המשחקים שלנו, כולל חדרי הבריחה לחגים, חדרי הבריחה להדפסה וכל חדרי הבריחה הניידים, יצרנו במשך חודש עד חצי שנה. זה לוקח המון זמן ליצור משחק וגם שאנחנו כבר חושבים שכל החידות מוצלחות ומתאימות, בשטח אנחנו מגלים שזה לא יצא בדיוק כמו שרצינו ואנחנו חוזרים לעבוד על פיתוח המשחק ועדכון החידות בהתאמה למה שגילינו בפועל.

לסיום, ברגע שחיכתה לו ההפתעה שכל כך רצה בתוך התיבה האחרונה הנעולה, זה העצים את הכיף שבמשחק וגרם לו לאושר גדול 😊 אז אני ממליצה להוסיף בסוף צ'ופר שווה!

אני מקווה שהרעיון ששיתפתי אתכם יעזור לכם ביצירת חדר הבריחה הבייתי שלכם ותצליחו לאתגר ולהפתיע את הילדים שלכם בבית!

בהצלחה!

נ.ב

אם אין לכם זמן או כוח להכין לבד ואתם רוצים שהכל כבר יהיה מוכן יצרתי 2 משחקי בריחה להדפסה שתוכלו להדפיס ולהכין במהירות!

המשחק הנעלם – כולל חידות ומשימות שגוזרים ומחביאים ברחבי הבית בהתאם להנחיות המפורטות.

שדון הזמן – כולל 10 עמודים מלאים בחידות מוכנות למשחק מיידי ללא הוראות וללא צורך במנעולים. רק להדפיס ולשחק מתי שיתאים לכם! 

ואם אתם רוצים להכין בעצמכם את החידות – כאן יש המון רעיונות לחידות מוכנות 🙂

משחקים מהנים!

הדס מאתגר האוצר – חדרי בריחה ניידים

צור קשר