6 רעיונות לחידות פאזל בחדר בריחה

6 רעיונות לחידות פאזל בחדר בריחה

היום הכנתי לכם רעיונות לחידות שאפשר ליצור בקלות בעזרת פאזלים ומשחקי הרכבה בחדרי בריחה.

מצד אחד פאזל זה משחק מוכר מאוד וותיק בעולם המשחקים. הוא אולי אפילו מרגיש לנו שחוק ולא אטרקטיבי בעולם חדרי הבריחה.

אבל מצד שני בגלל שהוא כל כך פופולארי אפשר להשתמש בו כחידה שהרבה מהאנשים יתלהבו ממנה כי הם מבינים מיד מה עושים – מרכיבים את החלקים! וזה יכול מאוד לרגש אותם אחרי שהתאמצו וחשבו הרבה על שאר החידות שיצרנו בחדר הבריחה שלנו.

אז היום הכנתי כמה רעיונות לחידות, משחקים ואתגרים שאפשר ליצור עם פאזלים בחדרי הבריחה שלכם!

 

אתם מוזמנים לקרוא כאן בהמשך על הרעיונות לחידות או לצפות בסרטון הזה:

 

1 – איזה צורה יש לו?

קודם כל הפאזל לא חייב להגיע בצורתו המקורית. אפשר להשתמש בחלקים בצורות שונות או אפילו להשתמש בדף או קרטון וליצור משחק הרכבה שיאתגר קצת יותר את המשתפים בחדר הבריחה. אתם מוזמנים להתפרע עם הרעיונות שלכם 🙂

2 – איפה הפאזל יסתתר במשחק שלנו?

כשאנחנו יוצרים את חדר הבריחה בואו נחשוב איפה אנחנו רוצים שהפאזל יופיע?

אם הוא קל יחסית להרכבה אפשר לשלב אותו בתחילת המשחק ולאפשר למשתתפים להיכנס לתוך החידות והאתגרים לאט לאט.

אם מדובר על משחק הרכבה מאתגר יותר אפ

 

שר גם להחביא אותו באמצע או בסוף חדר הבריחה שניצור.

משהו נוסף שצריך לחשוב עליו הוא האם כל החלקים בפאזל יתגלו במקום אחד? אולי נפזר את החלקים מאחורי מנעולים או בתוך קופסאות שיפתחו רק אם המשתתפים יפתרו חידות נוספות? ואז הפאזל או משחק ההרכבה שיצרנו ייאסף לאורך כל חדר הבריחה שלנו.

רעיונות לחידות מחדרי בריחה

 

3 – מה מתגלה לאחר הרכבת הפאזל?

יש כמה אפשרויות שונות שאפשר ליצור בחידה עם פאזל. למשל אפשר לשלב לאחר הרכבת החלקים תמונה עם הפתרון של החידה.

אפשר גם לשלב רמז למיקום הבא שבו אנחנו צריכים ללכת ולחפש את החידה הבאה. אפשר אולי לשלב בו חידה נוספת בצד השני של החלקים כך שלאחר ההרכבה המשתתפים צריכים להפוך אותו כדי להגיע אל הפתרון.

שלבו חידה שתתאים לכם למשחק ותפתיע את המשתתפים, ותתגלה רק לאחר הרכבת כל החלקים ולא שתתגלה לאחר הרכבה של חצי פאזל כי אז המשתתפים לא יהיו עם מוטיבציה להמשיך ולהרכיב אותו אם כבר גילו את הרמז.

4 – איך הפאזל מוצג

אפשר ליצור פאזל בכל מיני צורות. למשל מגזרי נייר או קרטון, אפשר לקנות פאזל ריק לבן בחנויות היצירה ולצייר או לכתוב בתוכו את החידה שלכם. אפשר גם להשקיע קצת יותר ולהשתמש בפאזל מעץ עם הדפסה של תמונה שיש היום בכל מיני חנויות צילום ומתנות שמדפיסות תמונות. אפשרות נוספת של יצירת פאזל קיימת בכל מיני אתרים שאפשר ליצור בתוכם פאזלים מתמונה באופן דיגיטלי למשל באתר הזה ואז לשלב בפנים תמונה אישית שתתאים לכם לחידה.

בנוסף אפשר ליצור פאזל שיורכב בתוך מסגרת מיוחדת שתיצרו לחידה או לשלב את ההרכבה בתוך אחת הקופסאות שיתגלו במהלך המשחק.

 

חדר בריחה רעיון לחידת פאזל

 

5 – יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה

אפשר להכין חלקי פאזל בתוך חדר הבריחה ולהחביא על כל חלק רמז, צבע ספרה או אות שיגלו את הרמז להמשך המשחק או הפתרון של החידה.

המשתתפים יצטרכו להשתמש בחלקים ולהבין את מה שהרמזים מכוונים אותם לעשות מבלי להרכיב את הפאזל. זה יכול להיות קצת מבלבל בהתחלה כי ברגע שאנחנו רואים חלקים אנחנו מנסים להרכיב אותם אבל מי אמר והחליט שזאת דווקא המטרה!? בואו נחשוב קצת אחרת ונשבור את תבניות החשיבה שלנו וניצור חלקי פאזל שלא מיועדים להרכבה 🙂

6 – זה מטוס? זאת ציפור? זה סופרמן? לא – זה פאזל!!!

חדר בריחה זהו משחק יצירתי ומיוחד ויש הרבה רעיונות לחידות שאפשר ליצור בתוכו. אז גם בחידה שכוללת אלמנט כל כך פשוט וסטנדרטי אפשר להפתיע! שלבו חלקים שצריך להרכיב אותם יחד לתמונה אחת ותגלו אותם למשתתפים בכל מיני חלקים של חדר הבריחה והחידות שיצרתם. על כל חלק תציירו או תשלבו חלק מתמונה שיכולה לעמוד בפני עצמה אבל כאשר יחברו יחד את כל החלקים תתגלה התשובה לחידה.

אנחנו שילבנו את הרעיון הזה בכמה משחקים שיצרנו וזה כיף לראות את המשתתפים כל פעם מחדש מופתעים מהרעיון שפתאום מדובר בחלקי פאזל שצריך להרכיב אותם. אפשר לתת למשתתפים רמז לאפשרות שהם צריכים להרכיב את החלקים ואפשר שלא. תלוי מהי רמת הקושי שתרצו ליצור למשחק.

 

אני מקווה שהרעיונות לחידות האלה יעזרו לכם ביצירת המשחקים שלכם! רוצים רעיונות נוספים? מחכה לכם כאן!

 משחקים מהנים!

הדס מליק מאתגר האוצר – חדרי בריחה ניידים

צור קשר