3 תנאים לפעילות גיבוש בקורונה – איך אפשר להתגבש בקפסולות?

3 תנאים לפעילות גיבוש בקורונה

נכון להיום אנחנו כולנו בסגר. לא יכולים לצאת לפעילות שכוללת גיבוש וחוויה עם המשפחה, החברים, התלמידים או הצוות שלנו במשרד.

מצד אחד כל מי שהעבודה שלו היא חיונית או שהוא יכול להמשיך לעבוד מהבית לא באמת מושפע מהמצב, אבל אנחנו שמתמחים בהפעלה של אירועים עם חדרי הבריחה הניידים שלנו לא יכולים לצאת לעבוד.

פעילות בקפסולות? פעילות גיבוש בקורונה, האם זה אפשרי? בהחלט!

בסגר הראשון היינו בהלם! לא חשבנו שאפשר לשתק ככה את כולם. לצערנו ספגנו עשרות ביטולים של אירועים שהיו סגורים ונאלצנו לוותר על צוות עובדים גדול, משרדים שהחזקנו והמון ציוד תפעול ואחזקה.

לאט לאט יצרנו משחקי בריחה להפעלה בבית והצלחנו לאפשר למשפחות שעה של בריחה מהסגר בדרך יצירתית.

ברגע שהייתה תחושה באוויר (או יותר נכון בחדשות) שהסגר עומד להסתיים ואפשר להתקהל חזרו הטלפונים והפניות אלינו.

הגענו למצב של טרוף והיסטריה! כולם רצו לחגוג את האירועים שנדחו להם בתקופת הסגר, או שחששו מסגר נוסף שיגיע ותיאמו איתנו פעילויות ואירועים שונים. הגענו למצב של הפעלת אירוע או 2 בכל יום!

אז איך זה בעצם עובד? איך אפשר לדאוג לפעילות גובוש בקורונה? האמת שבקלות 😊 יש 3 תנאים:

תנאי 1: גודל הקבוצות –

משחק הבריחה שלנו מותאם לקבוצות קטנות עוד לפני הקורונה. אנחנו מפעילים כל חדר בריחה נייד עבור 5 עד 7 משתתפים שמשחקים ביחד – היום קוראים לזה קפסולה.

אנחנו יכולים להגיע ולהפעיל גם כמה קבוצות במקביל אבל שמשחקות במרחק של כמה מטרים אחת מהשנייה כך שיש ריחוק מכוון ואנחנו בעצם מונעים את ההתקהלות שנגרמת בפעילות אחרת כמו למשל באירוע עם ריקודים.

כשהפעלנו כיתות בבתי ספר הפעלנו בכל שעה 2 קפסולות במקביל כאשר כל קפסולה התחלקה בתוכה לעוד 2 עד 3 קבוצות קטנות (משתנה בהתאם לגוגל הקפסולה) כך שהפעילות שלנו הייתה מאושרת למשחק בהתאם להנחיות הקשות של תקופת הקורונה.

 

גיבוש לחברות בקורונה - חדרי בריחה ניידים

חדר הבריחה הנייד ממתין למשתתפים כולל הנחיות וסיפור המשחק

 

תנאי 2: מסיכות –

תנאי נוסף להפעלת המשחק הוא כמובן שימוש במסיכות לאורך כל הפעילות. מסיכה ידועה כמונעת הדבקה ולכן, נכון להיום, לכל מקום שהולכים מחויבים ללבוש אותה כמו גם בזמן הפעילות שלנו.

מבחינתנו זה ממש פשוט כי אין צורך בהדרכה ארוכה שלנו – המשחק שיצרנו אינו דורש יותר מידי התערבות של המפעילים כך שאין שום בעיה להיות עם המסיכות כל הזמן.

פעילות גיבוש בקורונה

הפעלת חדרי בריחה ניידים בקבוצות קטנות בחברת ביטוח גדולה

 

תנאי 3: פעילות חוץ –

חדרי הבריחה הניידים שלנו יוצרו מראש באופן כזה שלא דורש מכם שום הכנה או התארגנות מיוחדת לטובת ההפעלה, ולמפעילים שלנו שמגיעים אליכם אין צורך בשום תפעול מסובך או מורכב. אפשר להגיע איתם לכל מקום ואין צורך בחשמל.

בגלל התנאים הנוחים האלה, אפשר לשחק את חדרי הבריחה שלנו גם בחוץ באוויר הפתוח! אנחנו אפילו מביאים איתנו מחצלות אם תרצו שנכין את השטח שיהיה נעים לכולם לשחק בחוץ!

התנאים החשובים לפעילות חוץ היא מזג אוויר נעים שלמשתתפים לא יהיה קר או חם מידי וכמובן תאורה נוחה ונעימה כדי שיראו את החידות ויצליחו לפתור את האתגרים.

בתקופת הקיץ הפעלנו בעשרות עיריות, מועצות מקומיות וקיבוצים את חדרי הבריחה הניידים שלנו, ברחבות מועדוני הנוער או המתנ"ס, וזה היה מושלם!

 

גיבוש בקבוצות קטנות בתקופת הקורונה

הפעלת אירוע למשפחות עם חדרי הבריחה הניידים של אתגר האוצר בתקופת הקורונה

 

בתקופת שבין הסגרים זכינו לבקר גם בכל מיני חברות שהעובדים שלהם הגיעו פיזית למשרדים מכל מיני סיבות, כי הם היו עובדים חיוניים או שלא הייתה אפשרות פיזית להעביר את העבודה שלהם הביתה. בנוסף יש כל מיני חברות ביטחוניות שזה פשוט אסור ולא אפשרי מבחינתן לאפשר לעובד להעביר את המשרד והעבודה שלו הביתה.

כדי שנוכל לעמוד בהנחיות הקשוחות של הקורונה, חילקנו את העובדים שעובדים בצוות קבוע למשרדים שונים כך שמנענו את ההתקהלות.

כל קבוצה קבלה את ההנחיות והסיפור וכמובן את חדר הבריחה הנייד שלה לתוך המשרד והתחילה במשחק.

הקבוצות כל כך התלהבו ושמחו מכל חידה שפתרו כך שכל המשרדים האחרים שגם שיחקו שמעו את ההתלהבות וזה הכניס בכולם אדרנלין מטורף!!!

אז נכון שהגיבוש של כולם ביחד קצת נפגע, אבל זה לא אומר שאי אפשר להשקיע בחוויה כוללת שמאתגרת את כולם בקבוצות קטנות אבל במקביל.

 

פעילות גיבוש לילדים ונוער בקפסולות

הפעלה של חדרי הבריחה הניידים באחד הקיבוצים בדרום הארץ בתקופת הקורונה

 

ומה עושים אם שוב יש סגר? אנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד

דבר נוסף שחשוב לי לשתף אתכם בו הוא כל הנושא של תנאי ההזמנה.

בעבר היינו גובים תשלום של מקדמה כדי לשריין את התאריך לאירוע או לפעילות שלכם והיה כמובן תשלום על ביטול לא מוצדק בהתאם לתנאים שהופיעו בהסכם.

נכון להיום, ולאחר שנאלצנו להחזיר תשלומי מקדמה לאירועים ששוריינו לתקופת הסגר הראשון, אנחנו מוותרים על כל התנאים האלה כי אנחנו מבינים שהמצב כרגע לא פשוט.

אנחנו מאמינים שהאינטרס שהאירוע יתקיים הוא משותף לנו ולכם ולכן אין לכם סיבה לבטל סתם אז אנחנו לא מחייבים תשלום עד שהאירוע מסתיים.

 

גם אתם מחפשים פעילות גיבוש בקורונה?

גם אתם רוצים להזמין תוכן אטרקטיבי לאירוע שמתאים להנחיות הקשות של התקופה? 

צרו איתנו קשר והזמינו אותנו אליכם!

המשך סגר נעים ובריאות לכולם!

הדס מאתגר האוצר – חדרי בריחה ניידים

צור קשר